صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

14. شهريور 1393 - 14:56
کد مطلب: 61945
امام جمعه موقت شهر لیکک ریشه اختلافات در اسلام را مربوط به اوایل اسلام دانست.
نماز جمعه

به گزارش آوای ماغر،خطیب موقت نماز جمعه شهر لیکک ظهر ظهر امروز در جمع نمازگزاران اظهار داشت:اجر و پاداش اخروی نیاز به زحمت کشیدن و تحمل سختی دارد و شرط ورود به بهشت صبر و استقامت می باشد.

 

حجت الاسلام علی سعیدی افزود:در زمانی عرصه سختی و مشکلات چنان بر مسلمانان تنگ می شد که تا آستانه تزلزل پیش می رفتند اما با صبر و استقامت بر این مشکلات غالب می شدند.

 

سعیدی نمونه هایی از این سختی ها از اوایل اسلام را برشمرد و گفت:بهشت به انسان های مدعی داده نمی شود بلکه بهشتی شدن نتیجه این است که از آزمایش الهی سرفراز بیرون آییم.

 

وی اذعان کرد:امت اسلام در زمانهای مختلف به آزمایشهای زیادی مبتلا شد که از منصب پرستی ،شهوت پرستی،فساد،انحراف،قتل و خونریزی گرفته تا تشتت و تفرقه که در حال حاضر هم امت اسلامی ضربه شلاق این اختلافات را می خورد.

 

خطیب موقت نماز جمعه شهر لیکک خاطر نشان کرد:در حال حاضر مسلمانان با با امتحانات ناشناخته ای مواجه هستند که به آن جنگ تبلیغات ویا جنگ نرم می گویند.

 

سعیدی افزود:ریشه اختلافات در جامعه اسلامی به اوایل اسلام برمی گردد که نمونه آن غصب خلافت بعد از رحلت پیامبر بود و در حال حاضر نیز دشمن با وسایل ارتباط جمعی نظیر ماهواره،اینترنت و برنامه های موبایل به جنگ مسلمانان آمده است.

 

سعیدی با گرامیداشت دهه کرامت افزود: در این دهه زیارت ائمه و امامزادگان بیشتر است که مردم نباید فقط زیارت فیزیکی کنند بلکه باید با معرفت و آگاهی کامل زیارت کنند تا آثار معنوی بیشتری داشته باشد.

 

خطیب موقت نماز جمعه شهر لیکک در پایان یاد و خاطره شهیدان آیت الله مدنی و آیت الله صدوقی از شهدای محراب را گرامی داشت و گفت: این شهیدان خدمات بزرگی را به اسلام و مسلمانان ارائه کردند.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین