صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

2. شهريور 1399 - 11:02
کد مطلب: 73868
یک جوان بهمئی با اجرای طرح پرورش مرغ بومی و سودهی آن در بازه زمانی کوتاه مدت،افراد زیادی را به روستای متروکه خود بازگرداند.

به گزارش آوای ماغر؛جوان بهمئی با دریافت تسهیلات پرورش مرغ بومی توانست یک واحد فعال تولیدی زودبازده راه اندازی کند و به سود مطلوبی نیز برسد که همین امر منجر به بازگشت تعدادی دیگر از جوانان روستای خود و ترغیب و تشویق آنان به اشتغال زایی با سرمایه گذاری اندک شد.

 

مظفر مجیدی توانست با راه اندازی یک واحد تولیدی پرورش مرغ بومی در روستای پشت تاوه از توابع بخش مرکزی بهمئی،کورسوی امیدی برای بازگشت روستائیان به این روستای متروکه روشن کرد.

 

 

وی گفت:زمانی که به روستا برگشتم تنها چند دامدار به صورت فصلی در اینجا زندگی می کردند و اهالی روستای ما، با مهاجرت به شهرهای دیگر روستای را متروکه کرده بودند اما در حال حاضر تعدادی از آنان برگشته و تعدادی دیگر در حال تدارک بازگشت به روستا و سرمایه گذاری هستند.

 

مجیدی با بیان اینکه با حمایت بسیج سازندگی توانستم جرقه بازگشت به روستا را بزنم و خیلی خوشحالم که بار دیگر شاهد احیای روستای خود و رونق اشتغال و دیگر فعالیت ها و دورهمی های روستایی خود باشم.

 

این کارآفرین بهمئی تصریح کرد:پرورش مرغ بومی یکی از مطلوب‌ترین راه های ایجاد کسب و کار کوچک با درآمدی قابل قبول در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

 

 

وی افزود:مرغ بومی یا همان مرغ‌های‌محلی ، نوعی نژاد بسیار مقاوم در برابر بیماری ها و شرایط آب و هوایی به‌شمار می‌آید ؛ در مقابل بیماری‌ها، گرما و سرما تحمل بالایی دارند و این مزیت باعث می‌شود که ایجاد یک واحد تولیدی مرغ‌بومی نه‌تنها هزینه‌هایتان را کاهش می‌دهد بلکه شما را با ضرر و زیان کمتری ناشی از تلفات هم کمک می‌کند.

 

مجیدی فر خاطرنشان کرد:بنده با توجه به علاقه ای که به پرورش مرغ بومی داشتم به بسیج سازندگی شهرستان مراجعه کردم و 110میلیون ریال تسهیلات در قالب اقتصادی مقاومتی دریافت کردم.

 

وی افزود: با این مبلغ  تعدادی مرغ مولد و جوجه مرغ و بوقلمون خریداری کردم و از سال گذشته تاکنون شروع به فعالیت کردم و در کنار خودم توانستم یک نفر دیگر را هم مشغول به کار کنم .

 

مجیدی فر ادامه داد:از کسانی که بیکار هستند، می خواهم که به مشاغل زودبازده و کم هزینه مانند چنین طرحی روی بیاورند تا در کمترین زمان به سود مطلوب برسند.

 

این کارآفرین بسیجی با بیان اینکه پایه اقتصاد مقاومتی حمایت از تولید داخلی و اعتماد به نسل جوان است، افزود: تسهیلات اقتصاد مقاومتی که از سوی بسیج سازندگی و سپاه به کارآفرینان اعطا می شود، کمک بزرگی در راستای ایجاد اشتغالزایی و کمک به رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی خانواده ها کرده است.

 

وی مهم ترین مشکل کنونی سد راه پرورش طیور را گرانی دان عنوان کرد و خواهان پیگیری مسئولان در این زمینه شد.

 

در ادامه تصاویر و کلیپی از این طرح کوچک زودبازده اقتصاد مقاومتی مشاهده کنید:

 

---
 
 

کلیپی از این اقدام جهادی را در ادامه مشاهده  و دانلود کنید:

downloadدانلود

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین