صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

8. ارديبهشت 1399 - 13:09
کد مطلب: 73817

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛این روزها فضای مجازی بخش زیادی از زندگی افراد را به خود اختصاص داده است به گونه ای شهروندان روزانه ساعات زیادی از وقت خود را فقط صرف حضور در شبکه های اجتماعی می کنند.

با گسترش خدمات فضای مجازی و حضور مردم در این محیط،توجه به توسعه زیرساخت های مخابراتی اهمیتی دوچندان یافت.

شهروندان بهمئی هم مانند دیگر افراد جامعه نیازمند توسعه زیرساخت ها برای استفاده بهینه و بی دردسر از اینترنت هستند.

 
 

شهر لیکک(مرکز شهرستان) نزدیک به نیمی از جمعیت حدود 40 هزار نفری شهرستان بهمئی را در خود جای داده است اما این شهر با وجود مساحت کم و خیابان های محدود،سالهاست در حوزه زیرساخت مخابراتی راکد است.

 

یکی از شهروندان ساکن خیابان قدس لیکک بابیان اینکه مغازه دارم و نیازمند خط تلفن ثابت،گفت:بارها برای درخواست تلفن به مرکز مخابرات شهرستان مراجعه کردم اما تنها پاسخشان این است که پست خالی برای واگذاری تلفن ثابت نداریم.

موسوی افزود:متاسفانه بیشتر کوچه های خیابان قدس زیرساخت تلفن ثابت ندارند و یا پست خالی ندارند در صورتی که تعداد زیادی از شهروندان این حوزه از لیکک نیازمند تلفن ثابت برای استفاده از خدمات دولت الکترونیک مانند اینترنت پرسرعت،دستگاه های کارتخوان و دیگر امکانات مخابراتی هستند.

مرکز شهر لیکک هم که بازار اصلی شهرستان بهمئی را به خود اختصاص داده است، متاسفانه ظرفیت واگذاری خطوط تلفن ثابت جدید ندارد و بازاریان در این زمینه گله مند هستند.

 

عده ای از اصناف با گلایه از وضع موجود،به خبرنگار ما گفتند:برای استفاده از کارتخوان گاهی چند مغازه از یک خط تلفن ثابت استفاده می کند که دردسرهای خاص خود را دارد.

خیابان رهبری شهر لیکک هم که بعد از مرکز دومین نقطه پرترافیک حضور اصناف و بانکهای شهرستان است،با کمبود خطوط تلفن ثابت مواجه است.

موضوع دیگری که شهروندان از آن گلایه دارند،سیستم زیرساختی موجود است ؛سیستم مخابراتی هوایی واقع در خیابان ها و معابر شهری است که به مبلمان شهری لطمه می زند.

کمبود پست مخابراتی در شهر لیکک ماموران مخابرات را مجبور می کند برای استفاده از تمامی ظرفیت ها ده ها متر کابل را از چند کوچه و معبر عبور دهند تا به یک متقاضی برسد که این کار در کنار لطمه زدن به چهره شهری،برای دیگر شهروندان مزاحمت ایجاد می کند و بارها رخ داد که ماشین های حمل بار بر اثر برخود با خطوط هوایی تلفن درون معابر شهری حادثه آفریدند.

بهترین راهکار برای رفع مشکلات موجود، درخواست مخابرات شهرستان برای توسعه زیرساخت های مخابراتی به خصوص افزایش ظرفیت پست های مخابراتی به گونه ای که پاسخگوی نیازهای بلند مدت جمعتیت شهری باشد.

راهکار دیگر برای رفع مشکلات مخابرات شهری لیکک تبدیل شبکه هوایی به زیرزمینی است تا هم دردسرهای شبکه هوایی از بین رود و هم به زیباسازی و توسعه مبلمان شهری کمک بزرگی کند.

انتهای پیام/ران

نظرات کاربران

آخرین عناوین