صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

28. بهمن 1397 - 12:43
کد مطلب: 72835

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛اهالی روستای تلخدان نر میانه از نداشتن راه ارتباطی مناسب به مسئولان شهرستانی گلایه مند بوده و خواهان تعیین تکلیف جاده ارتباطی این روستا هستند.

روستای تلخدان نرمیانه از روستاهای مرزی شهرستان بهمئی و هم مرز با شهرستان لنده است که اهالی آن بعد از گذشت بیش از 4 دهه از انقلاب اسلامی همچنان از راه ارتباطی مناسب محروم هستند.

نکته قابل تامل این است که این روستا کمتر از 1 کیلومتر با جاده آسفالته ارتباطی شهرستان بهمئی به لنده فاصله دارد اما جاده این محرومان حتی زیرسازی ساده هم نشده است.

یکی از اهالی این روستا با گلایه از مسئولان شهرستان بهمئی، گفت:روستای ما نزدیک به 200 نفر جمعیت داشت که به دلیل نبود جاده ارتباطی و دیگر امکانات رفاهی نیمی از جمعیت آن مهاجرت کردند.

موسوی، از دیگر اهالی روستا با اشاره به اینکه انقلاب باید به فرمایش رهبری و امام راحل(ره) حامی محرومان جامعه باشد، گفت:چطور ممکن است که روستای ما با فاصله بسیار کم از جاده ارتباطی بین دو شهرستان حتی یک زیر سازی ساده هم نشده است.

تقوی، پیرمرد ساکن این روستا به خبرنگار آوای ماغر گفت:چیزی که امروز ماشین شما به عنوان جاده از روی آن عبور کرد، سالها قبل با دستان بنده و دیگر اهالی روستا با کلنگ و چکش احداث شد و تاکنون هیچ مسئولی به صورت عملی فکری برای احداث جاده روستای ما نکرد.

وی افزود: روستای شهید پرور کیمه که در کنار روستای ما قرار دارد، هم اکنون به دلیل نداشتن جاده ارتباطی مناسب خالی از سکنه شده است، این روستا تا چند سال قبل جمعیتی به اندازه جمعیت روستای ما داشت اما در حال حاضر جاده مناسبی برای زیارت قبر دانش آموز شهید، رضا امینی در این روستای خالی از سکنه وجود ندارد.

خانم جلیلی، از ساکنان روستای تلخدان نر میانه با گلایه و انتقاد شدید از مسئولان، گفت:بنده نزدیک به 30 سال است که عروس یکی از اهالی این روستا شدم و از آن زمان تاکنون از نداشتن راه ارتباطی مناسب رنج می بریم.

وی افزود: اهالی روستا یاد دارند که چند سال قبل در یک روز بارانی که در شرایط سخت وضع حمل بودم، اهالی روستا مجبور شدند مرا به صورت سنتی بر روی چند چوب بسته و از رودخانه عبور دهند تا سوار ماشین کرده و به بیمارستان انتقال دهند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج بهمئی در بازدید از این روستا و دیدار با اهالی محروم آن، از وضع نامناسب جاده ارتباطی آنها اظهار نگرانی کرد.

حجت الاسلام مجاهدی با انتقاد شدید از مسئولان شهرستان بهمئی، گفت:انقلاب باید در خدمت محرومان و پا برهنگان جامعه باشد.

وی تصریح کرد:مسئولان شهرستانی باید در اسرع وقت نسبت به تعیین تکلیف جاده ارتباطی این روستای محروم که ساکنانی ولایتمدار و وفادار به انقلاب دارد، اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار آوای ماغر؛ روستای تلخدان نرمیانه از 22 روستای شهرستان بهمئی بود که پروژه زیرسازی و آسفالت آنها دو سال قبل از محل اعتبارات مناطق نفت خیز مصوب و کلنگ زنی شد اما در این دوسال هیچ اقدامی (حتی زیرسازی)برای احداث جاده این روستا صورت نگرفت.

 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها