صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

26. دى 1397 - 15:19
کد مطلب: 72777
جوان بهمئی موفق شد با دریافت 100 میلیون ریال تسهیلات بسیج سازندگی، یک واحد زنبور داری راه اندازی و به کمک آن برای خود اشتغال ایجاد کند .

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛ امروزه با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب تنها راه رفع مشکلات اقتصادی کشور، تحقق اقتصاد مقاومتی است.

پرورش زنبورعسل با توجه به هزینه کم برای آغاز کار و سود مناسب برای تولید کننده می‌تواند عرصه تحقق اشتغال و تولید باشد.

حامد سیی یکی از شهروندان بهمئی است که  در راستای عملی کردن اقتصاد مقاومتی با توجه به بضاعت و توانایی های خود گام برداشته و برای لبیک گویی به فرمان مقام معظم رهبری و اشتغال زایی رو به پرورش زنبور عسل در قالب طرح های اقتصاد مقاومتی کرده است.

سیدی با علاقه خاص خود به زنبور داری روی آورده و با دریافت 100 میلیون ریال تسهیلات از بسیج سازندگی شهرستان بهمئی تعداد کندوهای خود را از 5 عدد به 25 عدد رساند.

این کارآفرین جوان بهمئی به خبرنگار آوای ماغر گفت: بنده ابتدا 5 کندو داشتم که با حمایت بسیج سازندگی شهرستان موفق به خرید 20 کندوی دیگر شدم.

وی افزود: عسل تولیدی ما کاملا طبیعی است که زنبور از شهد گل ها و گیاهان داروئی مناطق سردسیری شهرستان در کوه سفید عسل تولید می کندو به دلیل کیفیت بالای عسل در فروش محصول خود مشکلی ندارم و عسل را  همینجا به فروش می رسانم.

سیدی تصریح کرد: زنبور باید از شهد گلها تغذیه کند و میزان درآمد ما به میزان بارندگی ؛دمای هوا در آن سال و تعداد کندوهای حاضر در یک منطقه بستگی دارد.

وی افزود: بعنوان نمونه به دلیل اینکه تعداد کندو در منطقه سردسیری ما زیاد شده به طور طبیعی راندمان تولید کمی پایین آمده است ؛ سالهای گذشته میانگین برداشت عسل از هر کندو 15 کیلو بود که این رقم در سالهای اخیر به نصف رسیده است اما با همین میزان هم زنبور دار می تواند درآمد خوبی داشته باشد.

این زنبوردار بهمئی خاطرنشان کرد:با توجه به اینکه سالی پربارش در پیش داریم، پیش بینی بنده این است که بیش از 200 کیلوگرم عسل از کندوهای خود برداشت کنم.

 

سیدی ادامه داد: اگر کسی می خواهد این کار را شروع کند ابتدا با یک یا دو کندو کار خودش را شروع کند و بعد از کسب تجربه و تخصص لازم این کار را گسترش دهد تا در ابتدای راه به دلیل بی تجربگی دچار مشکل نشود.

این جوان کارآفرین در پایان با تقدیر از حمایت مسئولان بسیج سازندگی شهرستان بهمئی، خاطر نشان کرد: اگر کسی با توکل بر خدا و تجربه کافی وارد عرصه زنبوداری شود،  می تواند از این شغل در آمد خوبی برای خود و خانواده اش کسب کند.

 

 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین