صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

12. آذر 1397 - 18:05
کد مطلب: 72729
معلولان فعال شهرستان بهمئی در حوزه کسب و کار به طور عملی ثابت کردند که معلولیت نمی تواند مانعی برای ورود آنها به حوزه های مختلف اجتماع شود.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛ معلولیت واژه‌ای است که بیشتر در ذهن ما به معنای یک ناتوانی معنا می‌شود که می‌تواند مشکلاتی را برای فرد معلول ایجاد کند اما معلولان سراسر دنیا، بارها این را به اثبات رساندند که معلولیت، محدودیت نیست.

امروز با توجه به اعلام سازمان ملل متحد به عنوان روز جهانی معلولان نامگذاری شد که با هدف انعکاس تلاش معلولان برای کسب روزی حلال و شکستن سد معلولیت سراغ چند معلول در شهر لیکک رفتیم.

 

 

 در شهرستان بهمئی هم معلولانی وجود دارد که معلولیت آنها نتوانست مانع و محدودیتی برای ایجاد کند تا از اجتماع دور بمانند.

در حالی که خیلی از جوانان کشور مشکل اشتغال دارند، عده ای از معلولان شهرستان بهمئی با گذر از موانع معلولیت، توانستند برای خود اشتغال زایی کنند تا با تامین هزینه های خانوار خود، دست نیاز به سمت کسی دراز نکنند.

این افراد فعال در حوزه کسب و کار در اصناف مختلفی چون شیشه بری، کفاشی، نانوایی،فروشگاه لوازم ساختمانی و کابینت سازی مشغول به فعالیت هستند که در ادامه گزارش به نمونه هایی از آنها اشاره می شود.

این مرد با وجود کر و لال بودن هزینه های خانوار 5 نفر خود را از طریق کفاشی تامین می کند.

 

 

این دوبرادر کر و لال هم با شیشه بری هزینه 2خانواده با حدود 10نفر عائله را تامین می کنند.

 

 

این مرد هم با وجود معلولیت توانست در کنار تامین هزینه های خانواده خود، یک نفر را به عنوان شاگرد استخدام کند.

این جوان معلول با کار کردن در نانوایی توانست هزینه های خانوار5نفره خود را تامین کند.

 

به گزارش خبرنگار آوای ماغر؛ این معلولان فعال حوزه کسب و کار در شهرستان بهمئی نمونه های عملی از شعار"معلولیت، محدودیت نیست" بوده که در چهره تک تک آنها می توان روح امید به زندگی را مشاهده کرد.

در حال حاضر با تلاش اداره بهزیستی شهرستان بهمئی رمپ‌هایی در بخشی از معابر شهری لیکک برای تردد معلولان ساخته شد که لازم است همه ادارات برای تکمیل این فرآیند به کمک اداره بهزیستی بیایند تا معلولان شهرستان بتوانند به آسانی در سطح شهر تردد کنند.

در پایان این گزارش توجه مخاطبین را به تصاویر و کلیپی که از فعالیت چند معلول شهرستان بهمئی تهیه شد، جلب می کنیم.

 

 

 
 
انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها