صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

9. آبان 1397 - 12:57
کد مطلب: 72676
وجود تابلوهای ناهمگون در شهر لیکک همچنان چهره این شهر را بد ریخت جلوه داده و مانع توسعه مبلمان شهری می شود.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛ شهر لیکک مرکز وتنها نقطه شهری شهرستان بهمئی با وجود پیشرفت هایی که در چند سال اخیر داشت اما در واقع از برخی معیار های یک شهر استاندارد همچنان فاصله دارد.

یکی از نکاتی که شهرها را ارزشمند جلوه می دهد بحث مبلمان و زیباسازی محیطی شهری است و وجود تابلوهای ناهمگون بر سردر مغازه های شهر لیکک از مواردی است که هر قدر هم در حوزه مبلمان شهری در این شهر کار شود، چهره آن ناخوشایند جلوه گر می شود.

طبق مواد 18 و 19 قوانین شهری، شهرداری و شورای اسلامی شهر لیکک باید در کنار توجه به حوزه عمرانی به خصوص نهضت آسفالت و جدول گذاری معابر شهری که در دو سال اخیر شاهد آن بودیم، توجهی ویژه به مبلمان شهری به خصوص همگون سازی تابلوهای درون شهری و ساماندهی ورودی و خروجی این شهر داشته باشند.

شهر لیکک دروازه ورود گردشگران به مناطقه سیاحتی و زیارتی شهرستان بهمئی است و زیباسازی آن در جذب بیشتر گردشگران و قانع کردن افراد برای توقف و کسب در آمد از این قبل موثر است.

 بنابراین می طلبد اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بهمئی در کنار شهرداری و شورای اسلامی شهر لیکک همیاری و تعامل ویژه داشته باشند تا ثمره این تلاش و همدلی، توسعه مبلمان شهری و در مراتب بالاتر توسعه صنعت گردشگری شهرستان باشد.

 تصاویری از ناهماهنگی تابلو های سردر مغازه های شهر لیکک در ادامه گزارش آمده است:

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها