صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

21. مهر 1397 - 13:13
کد مطلب: 72640
سرعت گیر همانگونه که از نام آن پیداست به طور معمول برای کاهش و کنترل سرعت وسایل نقلیه بکار می رود اما نوع غیر استاندارد آن در سالهای اخیر به معضلی برای شهروندان بهمئی تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛اگر در سطح شهر لیکک رانندگی کنید یا به صورت مکرر در خیایان های این شهر رفت و آمد می کنید، متوجه سرعت گیرهای غیر استاندارد در این شهر می شوید که هم برای شهروندان و هم برای خودروها مشکلات زیادی به وجود می آورند.

 

سرعت گیر همانگونه که از نام آن پیداست به طور معمول برای کاهش و کنترل سرعت وسایل نقلیه بکار می رود اما نوع غیر استاندارد آن در سالهای اخیر به معضلی برای رانندگان و حتی شهروندان بهمئی تبدیل شده است.

هر چند سرعت گیر عامل مهمی در کاهش تصادفات درون شهری است اما در شهر لیکک می توانید تعداد زیادی از سرعت گیرهای غیر استاندارد مشاهده کنید که هم ارتفاع آنها بیشتر از حد معمول است و هم در بیشتر مواقع قابل مشاهده نیستند که این دو عامل منجر به عبور رانندگان بدون کاهش سرعت و تخریب جلوبندی ماشین ها می شود.

یک سرعت گیر استاندارد باید ارتفاع مناسب، خط کشی کافی و شب نما داشته باشد و در کنار آن علامت سرعت گیر نصب باشد تا راننده با نزدیک شدن به آن سرعت خود را کاهش دهد اما سرعت گیر های شهر ما برخلاف کنترل سرعت، باعث می شوند تا رانندگان به دنبال راه های مختلفی برای عدم عبور ماشین ها از روی سرعت شوند که در چند مورد این نوع رانندگی زیگزاگی منجر به تصادفات دورن شهری شده است.

اگر به سرعت گیرهای سطح شهر لیکک دقت کنید، این نکته را متوجه می شوید که بخشی از آنها برای عبور آسان خودروها توسط برخی از رانندگان تخریب شده تا عملا وجود سرعت گیر کارایی اصلی خود را از دست دهد.

شهروندان انتظار دارند که مسئولان شهری به خصوص شورای ترافیک شهرستان، شهرداری و پلیس راهنمایی و رانندگی به این قضیه ورود کنند و با استاندارد سازی سرعت گیرها در کاهش خسارت به مردم و توسعه فرهنگ کنترل ترافیک شهری کمک کنند.

تصاویر بیشتر:

 

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

باعرض سلام وممنون ازآوای ماغربهمئی ودرج این معظل .نکته اول:امیدواریم عملا واردبشن ادارات مربوطه واین مانع ها رابردارن وچندجاکه نیازهست بصورت استاندارداجراکنند. تعدداین سرعت گیرها(موانع درواقع)بدلیل این هست که دادن پیمانکار و اون متاسفانه فقط بخاطراینکه بیشترصورت وضعیت داشته باشدوبیشترکارکننداین مشکل رادرسطح شهرستان بوجودآورد.بایدنقاط توسط راهنماورانندگی علامتگذاری میشدواون کارمیکرد نه هرجاکه خودش صلاح دید..همه مامیبینیم بیشترکوچه ها که اصلا نیازنیست چندتامانع زده شد. نکته دوم:درواقع معظل دوم هست که بازتوسط شهرداری کلیدخوردواون عبورلوله گاز ازوسط شهروخیابان اصلی هست که کاملا غیراستانداردوغیرکارشناسی هست وهمین الان باعث معظلی هست درشهرستان ونشست جای خاکبرداری برای لوله هست وبرای آسفالت دوباره هیچ اقدامی صورت نمیگیرد.وبسیارخطرآفرین هست گذشته ازاینکه شایددرآینده ازجایی نشتی داشته باشدومنفجربشه یعنی درواقع بمب گذاری کردن وسط شهر چون ازنظرکارشناسی این خط لوله بایدبیرون ازشهر ردمیشد
با سلام جاده سیاهشیر جنب پارک شهدای گمنام در مسیر کوتاهی حدود]600متر هر 100متر یک سرعت گیر هست چقدر استهلاک هی ترمز وکلاچ ودنده وچقدر وقت کسانی ک ساکن روستا هستند قطعا دانش آموز دارند یا کارمند یا دنبال امرار معاش حداقل روز ی 3الی چهار بار باید تردد نمایند 24 بار باید تو این مسیر کوتاه لطفا پیگیر فرمایین مسئولیم امر شهردار محترم ورییس محترم راهنمایی ورانندگی تابلو بزنند حداقل سرعت

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها