صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

8. مهر 1397 - 20:09
کد مطلب: 72621
نکته جالب توجه در گزارش امروز ما از بازار میوه و تره بار شهرستان بهمئی این است که هم شهروندان فروشنده و هم خریدا از آشفته بازار موجود ناراضی هستند.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛هر چند بازار میوه و تره بار شهرستان بهمئی تا شهریور ماه وضعیت نسبتا مناسبی داشت اما با گذشت تنها یک هفته از مهرماه و با وجود ورود میوه های پاییزه به بازار شاهد افزایش قیمت و نوسانات در این بازار هستیم.

 نکته جالب توجه در گزارش امروز ما این است که هم شهروندان فروشنده و هم خریدار بازار میوه و تره بار از وضعیت پیش آمده ناراضی هستند.

یکی از شهروندان با اشاره به وضعیت نابسامان بازار میوه و تره بار شهرستان گفت: با توجه به پایین آمدن قدرت خرید مردم و گرانی میوه ها بنده مجبورم روزانه زیر یک میلیون تومان خرید کنم ؛صبح امروز مبلغ 510هزار تومان میوه از تره بار بهبهان خرید کردم اما تا حوالی اذان مغرب تنها 300هزار تومان از مایه اولیه بار فروش کردم.

وی تصریح کرد: اگر وضعیت تنظیم بازار به همین شکل ادامه داشته باشد شاید بیشتر میوه فروش ها مجبور شوند تغییر شغل دهند.

شهروند دیگر گفت: قیمت میوه ها گران است، هر چند ما میدانیم که بخشی زیادی از مشکل مربوط به خارج از شهرستان است اما انتظار داریم مسئولان نظارتی دخالت کنند تا وضعیت از این بدتر نشود.

دیگر شهروند بهمئی در این رابطه به خبرنگار ما گفت: قیمت‌های میوه و تره‌بار سطح شهر لیکک بسیار متفاوت است و این نشان می‌دهد که فروشندگان با فاکتورهای جعلی بازرسان اصناف و اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان را دور می زنند.

وی افزود: برای نمونه سیب خاکی در حال حاضر بین 4تا 6هزار تومان در شهر لیکک به فروش می رسد.

دیگر شهروند خریدار میوه از مسئولان خواست تا به صورت نامحسوس قیمت ها را بررسی و با متخلفین برخورد جدی شود.

راننده وانت باری که به عنوان فروشنده میوه در سطح شهر لیکک حضور داشت،گفت:بنده سه روز است که یک وانت هندوانه را در سطح شهر می گردانم اما با توجه به تب و تاب بازار، هنوز نیمی از بار خود را فروش نکردم در صورتی که همین بار در ماه گذشته شاید کمتر از یک روز فروش می شد.

با توجه به سرکشی خبرنگار آوای ماغر از بیشتر فروشندگان میوه و تره بار در سطح شهر لیکک قیمت روز میوه و تره بار به طور میانگین در سطح این شهر به شرح ذیل می باشد:

سیب، شلیل، انگور، نارنجی: 6 تا 8 هزار تومان

سیب زمینی و گوجه فرنگی : 4 تا 6هزار تومان

پیاز، هندوانه، هویج، کدو و بادمجان: 2 هزار تا 2500تومان

خیار سبز، خربزه، کلم 3هزار تا  3500تومان

تصاویر بیشتر:

 
 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها