صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

13. شهريور 1396 - 12:48
کد مطلب: 71866
شهروندان بهمئی از کمبود پزشک متخصص در این شهرستان گلایه کردند و خواهان پیگیری مسئولان استانی و شهرستانی در این زمینه شدند.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر، مردم شهرستان بهمئی بعد از گذشت سالها از عمر پر برکت انقلاب اسلامی همچنان از نبود پزشک متخصص رنج می برند.

در گزارش زیر تعدادی از شهروندان بهمئی نسبت به کمبود پزشک متخصص در شهرستان گلایه کردند و از مسئولان استانی و شهرستانی خواستند تا زمینه ورود پزشکان متخصص به بهمئی فراهم شود.

 
 

لعلزاری، شهروند بهمئی در این زمینه به خبرنگار ما گفت: سالهاست که مردم شهرستان بهمئی رنج کمبود پزشک متخصص را تحمل می کنند اما هیچ مسئولی تاکنون به فکر استقرار دائم پزشک متخصص در بهمئی نبود.

وی افزود: مردم ما برای معاینات جزئی هم به شهرستان های همجوار، به خصوص شهرستان های استان خوزستان مراجعه می کنند که این کار در کنار تحمیل هزینه های اضافی درمان، خطر تصادف افراد را بیشتر می کند.

شکیبا زاده شهروند دیگر بهمئی گفت: مردم بهمئی مردمی وفادار به انقلابند و مسئولان باید با فراهم کردن امکانات لازم، پاسخ این وفاداری را بدهند.

وی از کمبود پزشک متخصص در شهرستان بهمئی گلایه کرد و  گفت:مردم بهمئی برای یک شکستگی جزئی هم به خوزستان می روند، بنده معتقدم که این حق مردم ما نیست.

تقوی از شهروندان دیگر بهمئی تصریح کرد:ما می توانیم بیشتر کمبود ها را تحمل کنیم اما برای درمان بیماری باید به پزشک مراجعه کنیم ؛مردم بهمئی برای یک ویزیت متخصص باید خطرات جاده ای و تحمیل هزینه های اضافی بر خانوار را تحمل کنند و یک روز از زندگی خود را هم به هدر دهند در صورتی که اگر پزشک متخصص در شهرستان مستقر باشد با کمترین هزینه بیماران ما درمان می شوند.

ولیپور،دیگر شهروند بهمئی با انتقاد از مسئولان شهرستان ، گفت: چرا تاکنون کسی پیگیر استقرار دائم پزشک متخصص در بهمئی نیست؟ چرا شرایط و امکانات برای پزشکان فراهم نمی شود تا مردم از این همه سختی نجات پیدا کنند؟

وی با اشاره به اینکه عده ای از فرزندان بهمئی در دیگر استانها در حوزه پزشکی برای خود نام و نشانی دارند، گفت: جای بسی تاسف است که فرزند این منطقه محروم حاضر نشود برای خدمت به ایل و تبارش قید دیگر شهرها را بزند و بهمئی را به عنوان محل خدمت خود انتخاب کند.

تقی زاده، شهروند دیگر بهمئی که چند سالی در درمانگاه شبانه روزی در شهرستان کار می کند؛ وی با اشاره به خاطرات تلخ خود از فشارهایی که به خاطر کمبود پزشک متخصص بر مردم وارد می شود، گفت:امکانات پزشکی شهرستان ما هم در حد یک شهرستان نیست، ما برای یک احیای قلبی و تنفسی هم بیشتر اوقات مشکل داریم.

تقی زاده افزود: بنده قصد توهین به هیچ شخصی را ندارم اما پزشکان عمومی که به شهرستان ما می آیند، تجربه کافی ندارند و بیشتر آنها برای گذراندن طرح دانشگاهی خود اینجا را انتخاب می کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگر مسئول دلسوزی باشد، حداقل چند پزشک عمومی با تجربه برای مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان دعوت می کند .

تقی زاده گفت:بنده خود شاهد عینی مشکلات فراوان شهروندان بهمئی در مراکز درمانی بودم که در صورت وجود پزشک متخصص بیشتر این مشکلات قابل حل است.

افزاز دیگر شهروند بهمئی گفت: مردم بهمئی در حوزه بهداشت و سلامت رنج و مشقت زیادی می برند، سالانه شاهد تصادف افرادی هستیم که در مسیر بهمئی به دیگر شهرها برای درمان دچار حادثه می شوند.

وی افزود: یک خانم باردار بهمئی چند ماه پیش برای ویزیت متخصص زنان در راه بهبهان دچار حادثه تصادف شد و فرزند خود را از دست داد.

کلیه شهروندان بهمئی که در این گزارش با آنها هم صحبت بودیم با انتقاد از نبود پزشک متخصص، خواهان پیگیری مسئولان شهرستان برای استقرار پزشک متخصص هستند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها