صبح زاگرس
بیمه پاسارگاد
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

16. خرداد 1396 - 13:28
کد مطلب: 71692
کالاهای اساسی مصرف خانوار در شهرستان بهمئی همچنان قیمت رو به رشدی دارد و در ماه مبارک رمضان امسال مردم روزه دار این شهرستان توان خرید پایینی دارند.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر، در حالی که یک دهه از ماه مبارک رمضان را سپری کردیم، در شهرستان بهمئی نه خبری از فروش فوق العاده هست و نه نمایشگاهی، تا مردم روزه دار بتوانند اقلام مورد نیاز خانوار خود را ارزان تر و راحت تر خرید کنند.

کالاهای اساسی مصرف خانوار نسبت به سال گذشته حداقل 20درصد گران شدند و مردم هم چاره ای جز خرید ندارند.

گرانی های اخیر دربازار،این روزها علاوه بر غافلگیری مردم سفره آنان را نیز بیش از پیش کوچک کرده است وشهروندان بهمئی نگران این موضوع هستند که نکند ماه رمضان امسال هم خدای ناکرده شرمنده خانواده‌شان شوند،هر چند قبل از آغاز ماه مبارک رمضان نیز به صورت آشکار و پنهان شیب ملایمی در افزایش قیمت برخی اجناس مصرفی در این شهر دیده می شد.

قیمت انواع حبوبات که جایگاه ویژه ای در سبد خانوار مردم بهمئی دارند، در سال گذشته بین 5تا 8هزار تومان بود اما امروزه انواع حبوبات از 7تا 11هزار تومان در شهرستان به فروش می رسد.

در حالی که روغن حلب 4 کیلویی در سال گذشته به قیمت 16هزار و پانصد تومان به فروش می رفت، در حال حاضر این کالا بین 19تا 20هزار تومان در فروشگاه های بهمئی قیمت دارد.تخم مرغ، مواد لبنی و نوشیدنی هم نسبت به سال گذشته افزایش قیمت داشتند.

برنج که سهم بزرگی در سبد غذایی کلیه خانوارهای ایرانی به خصوص مردم بهمئی دارد، در سال جدید به طور میانگین بین 15 تا 20درصد افزایش قیمت دارد.

بازار گوشت به خصوص گوشت قرمز در شهرستان بهمئی نابسامان است که خبرنگار آوای ماغر در گزارشی با عنوان " وجود قصاب های غیر مجاز و ذبح غیر بهداشتی گوسفند در بهمئی/7هزار تومان اختلاف قیمت گوشت قرمز گوسفندی در شهر لیکک/لزوم نظارت بیشتر شبکه بهداشت و امور صنفی بر قصابی ها"جداگانه به مسئولان هشدارهای لازم را در این زمینه داده است و در کنار گران فروشی این کالای مورد نیاز خانوار، در نقاط مختلف شهرستان ،تفاوت قیمت 7هزار تومانی دارد.

گوشت مرغ منجمد 7هزار و گوشت مرغ کشتار روز بالاتر از 8هزار تومان به فروش می رسد در حالی که این کالا هم نسبت به سال گذشته افزایش قیمت بین 15 تا 20درصدی دارد.

با وجود اعلام آمارهای کاهش تورم توسط مسئولان کشوری، نباید شاهد این همه افزایش قیمت و آشفته بازار در شهرستان بهمئی باشیم اما تنها محرومان و مستمندان جامعه هستند که چوب این گرانی را می خورند و در حال حاضر یک خانوار پر جمعیت بهمئی که معمولا تمامی یا درصد بالایی از آنها بیکار هستند، باید در سخت ترین شرایط اقتصادی ما یتحاج ماه رمضان خود را تامین کنند.

بازار میوه و تره بار هم وضعیت نابسامانی دارد و با وجود ورود میوه های نو در بازار همچنان شاهد گرانی میوه هستیم به طوری که سهم مردم بهمئی از خرید میوه به طور عمده گوجه ، بادمجان، خیار، سیب زمینی و پیاز می باشد اما همین میوه های ضروری مصرف خانوار هم که مردم انتظار دارند در این فصل ارزان باشند همچنان در بیشتر مغازه ها به قیمت زمستانه و کمبود عرضه، به فروش می رسند.

به هر حال باید اعلام کرد که کالاهای اساسی مصرف خانوار در شهرستان بهمئی همچنان قیمت رو به رشدی دارد و در ماه مبارک رمضان امسال هم  مردم روزه دار این شهرستان، قدرت خرید پایینی دارند.

 
 
 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین

پربازدیدها