بیمه پاسارگاد
صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

6. دى 1395 - 13:15
کد مطلب: 71178
مسئولانی که دستی در کاسه استخدامهای غیر قانونی دارند، بدانند که تاجران خونِ جوانان آواره بهمئی در مناطق جنوبی کشور هستند و اگر به دام عدالت و قانون نیفتند، به طور یقین با چوب خدا به زمین می خورند.

به گزارش سایت خبری آوای ماغر؛در حالی که سالهاست مدرک داران شهرستان بهمئی بعد از ناامید شدن از استخدام دولتی و نبود حتی یک کارخانه و کارگاه تولیدی در شهرستان و به جان خریدن تمام خطرات، با هزاران بدبختی و رایزنی سر از بنادر جنوبی کشور در می آورند، عده ای از مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد با خونسردی کامل به روند استخدام های غیر قانونی و بی ضابطه خود ادامه می دهند.

 

شهرستان بهمئی سرمایه بزرگی به نام جوانان تحصیلکرده، مستعد، توانمند، خلاق و با انگیزه  دارد که سالهاست این سرمایه بزرگ قربانی خودخواهی، خیانت، بی عدالتی و بی مسئولیتی برخی از مسئولان شده است و نتیجه آن به تارج رفتن اندیشه ناب  فرزندان این دیار است.

 

در حال حاضر هر کدام از مسئولان استان و شهرستان سری به بنادر جنوبی کشور بزند، فرزندانی از بهمئی را با تحصیلات دانشگاهی در حال انجام فعالیت های دم دستی، خطر آفرین، غیر مرتبط با رشته تحصیلی آنان و با حقوق بسیار ناچیز می بیند که تعداد آنها کم نیستند ؛این تنها یک روی سکه غم انگیز این قصه تلخ است.

 

روی دیگر این واقعیت تلخ، اخباری است که به صورت ماهانه از این مناطق پر مخاطره به صورت مداوم مخابره می شود و از وقوع حوادث مرگبار این فرزندان نان آور خبر می آید و خانواده های بهمئی را به عزا می نشاند.

 

در بیشتر بنادر جنوب برای یک کارگر، کار کردن در شرایط ایده آل معنا ندارد، آنجا از حوادث غیر منتظره طبیعی و غیر طبیعی حین کار که بگذریم، آلودگی این مناطق زندگی فلاکت بار، روزگار کارگری را بر آنان تلخ تر می کند و با هر بار نفس کشیدن و استشمام مواد شیمیایی، بیماری های ریوی و مرگ زودهنگام را به این جوانان تقدیم می کند در حالی که در کنار آنها نیروهایی با مدارک پایین تر از تمامی مزایای این مناطق استفاده می کنند.

 

بله، فرزندان غیور و ولایتمدار شهرستان محروم و مظلوم بهمئی همچنان پادوی شرکتهای با نام و نشان کشور هستند تا عده ای از مسئولان استانی بدون توجه به این موضوعات، به استخدام های غیر قانونی خود ادامه دهند ؛این مسئولان باید بدانند که بارها همین فرزندان بهمئی برای اهدای خون به مراکز اهدای خون رفته اند اما بعد از اینکه این مراکز متوجه شدند در مناطق نفت خیز و شیمیایی جنوب امرار معاش می کنند، از خونگیری آنان صرف نظر شد ؛این یعنی مسئولان بدانید که خون این جوانان هم دیگر به درد اهدا نمی خورد.

 

مسئولانی که دستی در کاسه استخدامهای غیر قانونی دارند، بدانند که تاجران خونِ جوانان آواره بهمئی در مناطق جنوبی کشور هستند و اگر به دام عدالت و قانون نیفتند، به طور یقین با چوب خدا به زمین می خورند.

 

تصاویری از فعالیت جوانان کارگر تحصیلکرده بهمئی در بنادر جنوبی کشور :

 

گزارش از:سید علمدار تقوی-مدیر مسئول سایت خبری آوای ماغر

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین