صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

26. شهريور 1394 - 13:48
کد مطلب: 65855
روحانی شهید باقر جاکیان در وصیت نامه گهربار خویش حزب الهی ها را همان دوستان شهدا خواند و از مردم خواست باید قدر آنها را بدانیم و آنها را بدنام نکنیم.
زندگی نامه ,وصیت نامه,روحانی شهید,باقر جاکیان,روستای گچ بلند,حزب الله,انقلاب,امام,ولایت,روحانی,حوزه,اسلام,آوای ماغر

به گزارش سایت خبری آوای ماغر،روحانی شهید باقر جاکیان(باقریان) درسال 1346 در یک خانواده مذهبی در روستای گچ بلند از توابع شهرستان بهمئی دیده به جهان گشود.

 

دوران کودکی خود را در دامان پرمهر خانواده سپری کرد و در سن هفت سالگی برای کسب علم و دانش به مدرسه رفت و با حضور در مدرسه روستای خود شروع به تحصیل علم و دانش نمود.

 

شهید مقطع تحصیلی ابتدایی و راهنمایی را در روستای محل زادگاهش سپری کرد و برای گذراندن دوره متوسطه به شهر لیکک آمد و در مدرسه شهید بهشتی این شهر به تحصیل ادامه داد.

 

قلب سرشار از عشق به آموزه های دینی و روح تشنه به معارف الهی، شهید را به این تفکر وا داشت تا برای کسب معارف دینی در سال 1365 به حوزه علمیه مرتضوی بهبهان مراجعه کرده و درس روحانیت بخواند .

 

شهید باقر جاکیان(باقریان) یک سال بعد از ورود به حوزه علمیه ،یعنی در 28فروردین سال 1366 بنا به وظیفه شرعی و سنت حسنه اسلام، ازوداج کرد .

 

خانواده و دوستان شهید اخلاق نیکو ،صله رحم و کمک به مستمندان  را از مهم ترین خصوصیات بارز شهید عنوان کردند.

 

شهید جاکیان(باقریان) به دلیل علاقه وافر به اسلام،برای رضای خدا ، دفاع از خاک میهن و لبیک به فرمان رهبری تصمیم به حضور در جبهه ها گرفت و در طول جنگ تحمیلی 5بار به عنوان بسیجی به جبهه اعزام شد تا سرانجام در تاریخ 4 اردیبهشت 1366 در حالی که تنها هفت روز از شیرین ترین لحظات زندگی خانوادگی یعنی ازدواجش می گذشت، در مصاف با بعثیان ملحد به درجه رفیع شهادت نائل آید.

 

وصیت نامه شهید

با سلام و درود بر ابراهیم خلیل الله و بر محمد رسول الله و بر علی ولی الله و خمینی روح الله و با سلام بر غیورانی که غیورانه تاختند و با شجاعت مردانه، پیراهن رنگین شهادت را به تن پوشیدند .

 

سلام و درود بر صالحین و نیکوکاران خداوند ،شهیدان اسلام و با سلام بر حماسه سازان جبهه ها و سرور این آزادگان امام حسین(ع).

 

شهدا از مد پرستان و اوباش راضی نیستند

 

وصیت من وصیت دیگر شهداست .مگرنمی دانید ستمی چه فرموده.آیا آن سبیل ها قانع شدند،اینها دیگر عقل ندارند.اینهائیکه موها را چون موی دختر و پیراهن ها را بالا می زنند و دیگر شرایطی که چون یک فرد سِسول(اوباش) است در خود آرایش می دهند نادان هستند.آیا شهدا از اینها راضی هستند؟

 

معیار گزینش افراد تقوا باشند نه پارتی

 

خدا لعنت کند کسی را که پارتی بازی می کند.پس ای مردم بنده یقین دارم هنگامی که مُردم ،هیچ چیز همراه خود ندارم جز اعمالم اما به خداوند سوگند(وقتی) برای پنجمین بار قلم را در دست گرفتم و می خواهم وصیت نامه بنویسم دوست دارم که شیعیان علی(ع) متوجه باشند که در چه موقعیتی واقع شدند ؛فکر کنند و تفکر نمایند و به یاد حسین(ع) باشند. یاد دنیا و زیبایی های دنیا نباشند و بین افرا فرق نگذارند جز اینکه إِنَّ أَكرَمَكُم عِندَ اللَّهِ أَتقاكُم تقوای هرکس بیشتر است نزد خداوند برتر است.

 

 اینکه من رئیس هستم شرط نیست ،تقوا شرط است و احساس مسئولیت کردن که این انقلاب از خون شهدا بدست ما رسیده است و باید حافظ آن باشیم .بکوشیم افراد مفسد و مغرض در بین جامعه نفوذ نکنند و تا می توانند علیه ظالمین محکم بایستید که افراد ظالم هیچ اراده و ایمانی ندارند .

 

حزب الهی ها همان همرزمان شهدا هستند

 

افرادی که دارند حزب الهی ها را لکه دار می کنند توانی جز این ندارند، آیا فکر نمی کنند حزب الهی  ها همان دوستان شهید هاشمی، شهید محسن نیک و دیگر شهدا بودند اما امروز که دوستان شهدا هستند قدر دانی نمی کنید ،فردا  اگر شهید شون د ناله و زاری را شروع می کنید .

 

وصال عشق نزدیک است باز همدیگر را خواهیم دید به فاصله یک چشم به هم زدن عبرت بگیرید و باید روز قیامت باشید از یاد خدا غافل نشوید تقوای الهی پیشه کنید و در اعمالتان اخلاص داشته باشید ؛اخلاص روح ایمان است ،بدن بدون از روح مرده است. امید است که حضرت مهدی(عج) از ما و شماها راضی باشد و انقلاب اسلامی زمینه ای باشد برای تعجیل در ظهور حضرتش.

 

گوش به فرمان ولایت باشید

 

ای امت هر چه امام عزیز می فرماید گوش کنید و عمل نمایید حتی اگر به قیمت از دست دادن جان و مالتان تمام گردد.بدون هیچ چون و چرا می گویم و می نویسم که افرادی که به رهبری امام خمینی و مرجعیتش معتقد نیستند در مراسمات بنده شرکت نکرده که راضی نیستم و حقیقت گویان راه حقیقت را بگویید.

 

سلام مرا به رهبر عزیزم برسانید و بگویید تا آخرین قطره خونم سنگر اسلام را خالی نمی گذارم .

 

در تابلوی بزرگی نوشته شود" هر که باشد از خمینی بدگمان ،حق ندارد پا نهد در این مکان" و در گلزار شهدا بگذارید.

 

به یاد شهدا باشید

 

ای مسلمین به یاد شهدا باشید و سنگر آنها را خالی نکنید.ای امت بنده عبدالعاصی که به جبهه آمدم نه برای پول، نه برای مقام و نه برای هیچ چیز دیگر بود،جز در راه خداوند به جبهه آمدم.

 

خانواده شهدا الگوی جامعه باشند

 

از خانواده معظم شهدا خواهشمندم که شیطان شما را فریب ندهد و اخلاقتان و برخوردتان طوری باشد که باعث نگرانی مردم نشود.وحدت را رعایت نموده نه اینکه چون خانواده شهید شده اید دیگر بقیه پوچ هستند. نه، امروز همه امت حزب الله ایران در صحنه هستند و خداند ناصر ملت ایران اسلامی باد.

 

روحانیت همگام با حزب الله باشد

 

آی آخوندها آیا میدانید آخوند به معنای اسلام است ؟پس خدای ناکرده نکند روزی رسد که کسی اشتباهی از شما بگیرد و ای روحانیت مبارز خدا شما را حفظ نماید.

 

از روحانیت منطقه بهمئی که هم اکنون در لباس روحانیت هستید توجه کنید به " إِنَّ أَكرَمَكُم عِندَ اللَّهِ أَتقاكُم و در حرکت همگام با حزب الله باشید . پس توصیه می کنم همه مردم بهمئی به خصوص روحانیون را که گوش به حرف امام امت باشند.

 

طلاب نسبت به جنگ و انقلاب بی تفاوت نباشند

 

وصیت به طلاب حوزه علمیه مرتضوی شهر بهبهان:خداوند شما را از سربازان صدیق اسلام و حافظان جمهوری اسلامی قرار دهد .در راه پیشبرد اهداف اسلام گام بردارید و نکند نسبت به جنگ و انقلاب بی تفاوت باشید.در فرموده های امام امت،این بنیانگذار انقلاب اسلامی بیشتر دقت کنید و انشا الله که از رهروان راه شهدا و گوش به حرف حق طلب زمان،امام خمینی باشید .

 

*** روحش شاد و یادش گرامی باد ***

انتهای پیام/

نظرات کاربران

آخرین عناوین