صبح زاگرس
پايگاه خبري تحليلي خبر ديشموك

4. بهمن 1396 - 20:43
کد مطلب: 72103
رئیس ستاد دکتر روحانی در شهرستان بهمئی با انتشار متنی به نامه سرگشاده دانشجوی این شهرستان خطاب به خود، پاسخ داد.

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛ بهرام نیک فرجام، رئیس ستاد دکتر روحانی در شهرستان بهمئی در جوابیه این به نامه سرگشاده جوان دانشجوی بهمئی  به این نامه پاسخ داد.

متن جوابیه نیک فرجام به شرح ذیل است:

سلام علیکم

 این سؤالات بحق، سؤالات همه ملت از نظام جمهوری اسلامی و دولت بعنوان دستگاه اجرایی است اما این جوان عزیز سؤالش از ستاد روحانی بجا نیست، چون اولا ایشان درجایگاهی نیست که بپرسد، ثانیا ستاد انتخاباتی در جایگاهی نیست که پاسخ دهد ؛درستش این است که نمایندگان مجلس یا رسانه ها این سؤالات را ازوزیراقتصادو وزیر امورخاجه بپرسند.

حسن السؤال نصف العلم.  باید بدانیم کی، کجا و چگونه و ازکی سؤال کنیم؟

اجمالا عرض میکنم که همه موارد مورد سؤال بدلیل مشکلاتی است که نظام اسلامی مادارد . ما طی ۴۰ سال گذشته همواره ازطرف دشمنان نظام اسلامی تحت شدیدترین حملات چه ازنظرتحریم های ظالمانه، چه از نظرامنیتی و نظامی قرارداریم. یا باید درمقابل زیاده خواهی آنان تسلیم شویم و دست از انقلاب و استقلال خود برداریم یا باید مشکلات ناشی از ایستادگی درمقابل زورگویی دشمنان راتحمل کنیم.

  جهت اطلاع این جوان عزیزبایدیادآوری کنم، اگرقراراست همه نابسامانی هاومشکلات را متوجه رؤسای جمهور و دولت ها کنیم، درمقایسه بادولت دولت های نهم ودهم، دولت های هفتم وهشتم خاتمی و دولتهای  یازدهم ودوازدهم روحانی موفق تربودند.

مقایسه قیمت دلاربعنوان نمونه ویادآوری بی مناسبت نیست ؛قیمت دلاردرپایان دولت هشتم خاتمی۹۰۰ تومان، درپایان دولت دهم احمدی نژاد۳۸۰۰ تومان یعنی ۴۲۵ درصدرشدداشته و قیمت دلار از ابتدای دولت روحانی تا امروراز۳۸۰۰ تومان به ۴۶۰۰ تومان رسیدیعنی ۲۰ درصدرشدداشته است.

 تورم درپابان دوره خاتمی۱۱ درصد و در پایان دوره احمدی نژاد۴۱ درصدبوده یعنی حدود۳۰درصدرشدداشته و دردولت روحانی ار۴۱ درصد امروزرسیده به کمتراز۱۰ درصد،یعنی حدود ۳۱ درصدبهبودیافت.

 رشد اقتصادی ۸ درصدپایان دوره خاتمی درپایان دوره احمدی نژاد به منفی ۶/۸ درصدرسید یعنی نزدیک به ۱۵ درصدپست رفت داشتهه، دردولت روحانی رشدمنفی ۶/۸ درصدی رسید به حدود۶  درصد یعنی حدود۱۳ درصد بهبودیافت.

تحریم های پتروشیمی، نفت و کشتی رانی برداشته شد و تاحدودزیادی سرمایه گزاران خارجی درکشورسرمایه گزاری کرده اند.

 خرید هواپیما و قطعات هواپیما  آزادشد،  خریدقطعات یدکی کارخانجات صنعتی مختلف آزادشد.

یک میلیاردوهفتصدمیلیون دلاردارایی های بلوکه شده که ازپیش ازانقلاب مسدودبوده آزادشد و به ایران تحویل گردید ؛حق غنی سازی اورانیم ازطرف جامعه جهانی به رسمیت شناخته شد.

اجماع جهانی که آمریکا علیه ایران ایجادکرد، تا حدود زیادی شکسته شد و تحریم های ۶ گانه سازمان ملل لغوشد و سازمان ملل دیگر ایران را بعنوان منبع شرارت نمیشناسد.  طبیعی است که رژیم صهیونیستی و آمریکا همچنان علیه کشور ما توطئه می کنند.  شایدفراموش کرده اید ما برای دفاع از کیان جمهوری اسلامی درمنطقه داریم می جنگیم که اگرهزینه نکنیم و ازهم پیمانانمان درخاورمیانه دفاع نکنیم کشورمان موردتهاجم دشمنان قرارخواهدگرفت، این هزینه هاسنگین است.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

گفتی سئوال و جواب در حیطه وظایف سئوال کننده و شما نیست اما اصلا جوابات قانع کننده نبود و از جنس دورغ های دولتمردان است کاش به دیگر شاخص های اقتصادی و زیربنایی و علمی از جمله رشد تولید علم- هوا و فضا- پیشرفت های هسته ای - وضعیت علمی دانشگاه ها- ساخت بیمارستان -ساخت مسکن- آزادراه و بزرگراه و خط آهن- ساخت پالایشگاه و پتروشیمی وووو اشاره میکردی و یه مقایسه اجمالی هم میکردی. تعطیل کردن کشور به بهای کاهش تورم اصلا توجیه پذیر نیست. آرامش امروز اقتصاد کشور آرامش قبرستانی است
تورم درپابان دوره خاتمی۱۱ درصد و در پایان دوره احمدی نژاد۴۱ درصدبوده یعنی حدود۳۰درصدرشدداشته و دردولت روحانی ار۴۱ درصد امروزرسیده به کمتراز۱۰ درصد،یعنی حدود ۳۱ درصدبهبودیافت. کاملا حرف الکی وبی معنی هست......برنج 40تومانی الان شد 75 کجاش تورم شد 10درصد
زمان احمدی نژاد گوشت کیلو 20الان 35
مگه تو اقتصاد دان هستی بررسی‌ها و روند قیمتی دلار در بازار براساس گزارش‌های رسمی دولت نشان می‌دهد که دلار طی 8 سال دولت نهم و دهم 298.5 درصد گران شد. به عبارتی، در زمانی که محمود احمدی‌نژاد در خردادماه سال 1384 به عنوان رییس دولت نهم انتخاب شد، دلار 898 تومان بود و 8 سال بعد و در زمانی که حسن روحانی در انتخابات سال 1392 پیروز میدان شد، نرخ دلار به حدود سه برابر افزایش یافت؛ به طوری که متوسط قیمت نرخ دلار براساس گزارش بانک مرکزی در خردادماه 1392، 3579 تومان بود. این موضوع نشان می‌دهد که جهت‌گیری سیاست‌های اقتصادی دولت‌های نهم و دهم به سمت افزایش نرخ ارز بوده است؛ اگرچه تحریم‌ها و محدودیت‌ها در افزایش نرخ ارز موثر بود، اما تحلیلگران اقتصادی معتقدند که همه اتفاقات تلخ گذشته را نباید به تحریم‌ها مربوط دانست و بدسیاستی‌ها و نبود تدبیر برای جلوگیری از آثار سوء تحریم‌ها در به‌هم ریختگی‌های اقتصاد بسیار موثر بود. به‌هرحال، تحت این شرایط، نرخ دلار در دولت‌های نهم و دهم 298.5 درصد گران شد. گام اول، ورود دلار به کانال 900 تومان احمدی‌نژاد از همان زمانی که به عنوان رییس دولت نهم انتخاب شد، روند افزایشی نرخ دلار آغاز شد؛ به طوری که در حالی که دلار در کانال 800 تومان بالا و پایین می‌شد، به یک‌باره پس از انتخابات وارد کانال 900 تومان شد. براساس گزارش بانک مرکزی از متوسط قیمت ارز در بازار آزاد، در سه فصل پایانی سال 1384 نرخ دلار به یک‌باره از 898 تومان در خردادماه به 915 تومان در اسفندماه افزایش یافت. بر این اساس، به طور متوسط هر دلار آمریکا در تیرماه 900 تومان، مردادماه 902 تومان، شهریورماه 903 تومان، مهرماه 905 تومان، آبان‌ماه 908 تومان، آذرماه 909 تومان، دی‌ماه 910 تومان، بهمن‌ماه 913 تومان و اسفندماه 915 تومان قیمت داشت. رشد 9.1 درصدی نرخ دلار در دولت اول احمدی‌نژاد از سوی دیگر، بررسی روند افزایشی نرخ دلار طی سال‌های 1384 تا 1388 نشان می‌دهد که طی این مدت 4 سال، نرخ دلار تا خردادماه 1388 به حدود 980 تومان افزایش پیدا کرد. تفاوت نرخ دلار در خردادماه 1388 با خردادماه 1384، نشان از رشد 9.1 درصدی نرخ دلار در دولت اول محمود احمدی‌نژاد دارد.
جناب ریس دفتر آقای ریس جمهور درشهرستان منظور سوال داتشجویی محترم وعدهای ریس دولت درشهرستان بوده که تاکنو ن هیچ کدام محقق نشد به جای جواب مشکلات دولتها که وقت خودتون گرفتی کارهای که از طرف دولت در شهرستان انجام گرفت بیان بکردید ونقد پذیرباشید نه تعصبی جواب دادن درشآن جنابعالی نیست
تیتر برعکس زدی سید!
اصلاح شد متشکرم
دولت نهم و دهم دولت غارت گری اشکار بود و دولت روحانی غارت گر پنهان اما با این تفاوت ک غاراتگران دولت نهم و دهم در اوین به سر میبرند و غارتگران دولت روحانی ذخیره نظام نامیده میشوند
آری اگر سوال و جواب از سر مردم زیاد است جواب دادن به جای دولت از سر تو زیادتر هست . چطور وقت مشکل و جنگ همه با هم برادریم ولی موقع سر خوشی فقط تو حق زندگی داری . واقعا خجالت هم خوب چیزی هست . بچه های مردم تو جنگ ودفاع شهید شدند .اگه تو با دولتت مردین بروید از کشور دفاع کنید

نظرات کاربران

آخرین عناوین