رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان بهمئی خبر داد:
رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان بهمئی از آغاز مرمت آثار باستانی تنگ سولک بهمئی توسط کارشناسان کشوری و فراهم سازی مقدمات ثبت جهانی این آثار خبر داد.
فعال فرهنگی بهمئی عنوان کرد:
کارشناس مسائل اجتماعی بهمئی با بیان اینکه فرهنگ مطالبه گری در کشور ضعیف و به مراتب در شهر ما ضعیف تر است گفت: نخبگان، تحصیلکردگان و دستگاه های فرهنگی باید پیشتاز تقویت فرهنگ مطالبه گری باشند تا به راحتی به بقیه بدنه جامعه منتقل شود.
پروژه 4بانده کردن جاده لیکک به امیرحاضر به طول 10 کیلومتر در سال 90 کلنگ زنی شد اما بعد از گذشت نزدیک به 8 سال، همچنان مرحله دوم آن تکمیل نشده است.
شهرستان بهمئی نزدیک به 200 حلقه چاه نفت و گاز دارد اما آمار بیکاری و معضلات اجتماعی در آن بیداد می کند .
دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ارومیه، معتقد است که تحول در دانشگاه و به تبع آن تحول در مملکت ما، به اسلامی کردن دانشگاه ها وابسته است.
گردشگری مذهبی یکی از رایج‌ترین اشکال گردشگری در سراسر جهان است که می‌توان به عنوان مصداقی از فراغت در معنای مثبت آن در نظر گرفت و از این ظرفیت به عنوان توسعه روستایی استفاده کرد.
نماینده مردم بهمئی در شورای اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد:
نماینده مردم بهمئی در شورای اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد در نشست شورای استان، مطالبات حوزه بهداشت و درمان مردم بهمئی را به رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گوشزد کرد.
مهمترین مطالبه مردم بهمئی از مسئولان:
دو عامل حس نوع دوستی و خیر خوانه و تصادفات جاده ای زیاد در بهمئی، لزوم احداث پایگاه ثابت انتقال خون در این شهرستان را دوچندان می کند و مردم همچنان چشم انتظار پاسخ به این خواسته به حق هستند.
ساختمان کتابخانه مرکزی شهرستان بهمئی با 40درصد پیشرفت فیزیکی، 5 سال است که به حال خود رها شده است.
فرنگی کار نونهال شهرستان بهمئی در رقابت های المپیاد نخبگان کشتی کشور با کسب مقام دوم خوش درخشید.
معلولان فعال شهرستان بهمئی در حوزه کسب و کار به طور عملی ثابت کردند که معلولیت نمی تواند مانعی برای ورود آنها به حوزه های مختلف اجتماع شود.
مدیرکل سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بنده به صورت جدی مسئله معارفه یواشکی مدیر بهمئی بدون هماهنگی فرماندار این شهرستان را پیگیری می کنم و از امروز هم این مدیر حق شرکت در نشست های اداری شهرستان را ندارد.
3هدیه مدیرکل کل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد به عشایر بهمئی؛
اولین جلسهٔ شورای عشایر شهرستان بهمئی با حضور مدیر‌کل امور عشایر استان، فرماندار و اعضای شورای عشایر شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.
با پشتيباني بسيج سازندگي صورت گرف؛
جوان بهمئي كه با راه اندازي يك واحد توليد پرورش شترمرغ براي 3 نفر به صورت مستقيم اشتغال زايي ايجاد كرد، از چالش ها و دغده هاي پيش روي اين صنعت در شهرستان سخن گفت.
طی حکمی؛
در رزومه شغلی رئیس جدید اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بهمئی مسئول کتابخانه خوارزمی کت، مسئول کتابخانه عمومی امام خمینی (ره)، کارشناس فرهنگی شهرستان روابط عمومی شهرستان و معاون اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بهمئی دیده می شود.